„Bliżej siebie”- pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole, we wtorek 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów został zorganizowany konkurs plastyczny „Bliżej siebie-jak pomóc osobie niepełnosprawnej?”, którego zwyciężczyniami zostały Antonina Bebło z klasy III oraz Maja Drąg z klasy I. W tym dniu na znak integracji z osobami niepełnosprawnymi, dominował kolor żółty.          

Podsumowaniem obchodów było spotkanie z Panem Andrzejem Sondejem, który od urodzenia jest osobą niewidomą. Opowiedział nam o tym jak takie osoby radzą sobie w życiu i co pomaga im w codziennym funkcjonowaniu. Uczniowie mięli okazję zobaczyć i „czytać” książkę zapisaną alfabetem Braille’a, oglądać zegarek który służy osobom niewidomym, dowiedzieli się również jak można rozpoznawać banknoty i jak osoby niewidome poruszają się po mieście. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak telefon komórkowy Pana Andrzeja, który specjalnie zaprogramowany, w znacznym stopniu pomaga w codziennym funkcjonowaniu.

Nie bójmy się osób niepełnosprawnych - pomagajmy i szanujmy- bądźmy bliżej siebie!

IMG 20191128 WA0002W ramach XI Kolbuszowskiego Festiwalu Turystycznego, w piątek 22 listopada miał miejsce IX Wojewódzki Przegląd Piosenki Turystycznej. Wzięła w nim udział spora grupa uczniów naszej szkoły. Solo i w zespołach, z akompaniamentem własnym, rodziców i nauczycieli na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowali się: Siostry Radwańskie, Szalone Wiewiórki z kl. III, Franciszek Radwański, Jan Michno oraz Natalia Kurda. Hania i Łucja wyśpiewały II miejsce, Szalone Wiewiórki III, a Jaś Michno wyróżnienie. 

                                                                     Gratulujemy !!!

Galeria

28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa podczas której zgodnie z tradycją były różne wróżby i zabawy.

Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Dzieci ustawiały buty w wyścigu po szybkie zamążpójście, wybierały pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem, losowały magiczne liczby i kolory, a także przekłuwały szpilką serce z imionami przyszłej wybranki bądź wybranka. Uczniowie losowali zawody, które będą wykonywali w przyszłości, a także wróżyli sobie z kostek do gry.
Uczestnicy zabaw andrzejkowych opuszczali magiczny salon z uśmiechem na twarzach i nadzieją, że wróżby chociaż w niewielkim stopniu okażą się prawdziwe.

zorroTradycyjnie, zbliżające się Mikołajki klasy III, IV, V i VI postanowiły świętować wizytą w teatrze Maska w Rzeszowie. Wybór padł na spektakl "Zorro". Było w nim dużo tańca, śpiewu i gwaru. Kolorowe suknie, wielkie sombrera, pojedynki na szpady, Zorro uciekający przed żołnierzami pomiędzy fotelami widzów. Wszystko to pozostawiło niesamowite wrażenia. Wcześniej jeszcze zwiedziliśmy Trasę Podziemną i poznali mały fragment historii Rzeszowa. To był udany wyjazd. 

20191118 110054

"Czad zabija" - z prelekcją pod takim hasłem przybyli do nas strażacy z PSP z Kolbuszowej. Panowie przypomnieli zasady dotyczące bezpiecznego ogrzewania naszych domów zimą, wyjaśnili jak chronić się przed czadem oraz co robić w sytuacji kiedy się pojawi. Zachęcali do zainstalowania czujki alarmującej o pojawieniu się tego śmiertelnie trującego gazu oraz uczulali na zwaracnie uwagi osobom starszym i mieszkającem samotnie. Na koniec przepytali uczniów ze znajomości zasad zachowania w sytuacjach zagrożenia. Test wypadł pomyślnie. 

20191108 113715

 W piątek 8 listopada uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw, razem z kilkoma tysiącami szkół w całej Polsce, odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali odcinek teleturnieju "Jeden z dziesięciu", w którym przedstawili historię utratry i odzyskania niepodległości. Swoim śpiewem wsparli ich uczniowie klasy II, V oraz VIII. 

 

 

 20191108 11312720191108 11222620191108 11373720191108 114347


aa114 października to dzień, w którym nauczyciele mają swoje święto. Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły – w podzięce za codzienny trud pedagogów klasa IV przygotował zabawny występ.

 

 Galeria

    Dnia 04.10.2019r. pojechaliśmy do Laboratorium Olimp Labs, które znajduję się w Dębicy i jest firmą farmaceutyczną. Na miejscu widzieliśmy proces powstawania leków oraz suplementów diety. Zostały nam zaprezentowane niezwykłe pokazy chemiczne, które zapamiętamy na długo.

20191003 133543W dniu 3 października uczniowie klasy piątej wraz z uczniami z równoległych klas ze szkół w Kupnie, Bukowcu, Zarębkach i Przedborzu w ramach edukacji ekologicznej odwiedzili Siedzibę Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie. Wysłuchali pogadanki oraz obejrzeli na temat funkcji lasu, żyjących tam zwierząt i roślin, funkcjonowania nadleśnictwa. Uczniowie z ciekawością obejrzeli eksponaty w Centrum Edukacji Ekologicznej. Kolejnym punktem tej wyprawy, były zabawy integracyjne i gry terenowe na terenie Nadleśnictwa. Sprawdzały one wiedzę uczniów, umożliwiły integrację i sprawiły mnóstwo radości. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek i wspólne zdjęcia.

Galeria

Prosimy o zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej  Komisji  Egzaminacyjnej w sprawie szczegółowych  sposobów dostosowania  warunków  i  form  przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020

Komunikat CKE