P1040810Jednym z najważniejszych świąt w naszej szkole jest Święto Patrona Szkoły - Szarych Szeregów. Odbywa się ono zawsze pod koniec września i jest odchodzone bardzo uroczyście. Podczas tego wyjątkowego dnia następuje również przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w kolbuszowej Górnej. Podobnie było w tym roku.

Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą o godz. 9.00 w Kościele parafialnym. Czynny udział wzięli w niej: zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Po zakończeniu mszy świętej wszyscy udali się na uroczystą akademię. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor Barbara Batory powitała zgromadzonych. Następnie uczniowie klasy VIII zaprezentowali krótki montaż słowno muzyczny "Pięknie umierać i pięknie żyć".

Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej przez pania dyrektor. Dumne pierwszaki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały dyplomy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wsparli pierwszaków podczas tego wyjątkowego dnia.

Galeria

W dniach 8-10 kwietnia nasi uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. W tych dniach odbywać się będą dwie pierwsze lekcje, następnie po obiedzie, od godziny 10.30 uczniowie będą uczestniczyć w naukach w kościele. Po nich rozchodzą się do domów. Dla uczniów potrzebujących opieki będzie czynna świetlica szkolna. 

20190322 100146Śpiewem, tańcem i paleniem marzanny w piątek 22 marca powitaliśmy wiosnę. Każda klasa ubrana w wylosowany wcześniej kolor prezentowała swoje przygotowania do przyjścia wiosny. Uczniowie śpiewali wiosenne piosenki, prezentowali swoje Panie Wiosny i marzanny, rozwiązywali zagadki, skakali przez skakankę, kopali piłkę, pisali wiersze i tańczyli. Było dużo zabawy i sporo rywalizacji. Teraz wszyscy czekamy na nagrodę - WIOSNĘ:)

Galeria

20190319 122247Gościliśmy dzisiaj w ZSAE w Weryni na XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały Karolina Stępień w języku angielskim oraz Wiktoria Dębiak i Amelia Bebło w języku niemieckim. Miło nam poinformować, że w dużej i bardzo wyrównanej stawce recytatorów doceniona została Wiktoria zajmując II miejsce.
                                                        Gratulujemy!

20190316 092329W sobotę 16 marca po raz kolejny zaprosiliśmy przedszkolaków do poznawania naszej szkoły w ramach dnia otwartego. Tradycyjnie klasa III przygotowała dla swoich młodszych kolegów krótki występ artystyczny poświęcony szkole. Na całością czuwała Pani Zofia Gil, która od września zostanie wychowawczynią pierwszoklasistów. Następnie przedszkolaki z rodzicami i rodzeństwem wyruszyły na zwiedzanie szkoły. Dzieci miały okazję pooglądać pracownie, pomoce dydaktyczne, wziąć udział w pokazach, doświadczeniach i zabawach przygotowanych przez starszych kolegów. Natomiast ich rodzice mogli poznać ofertę szkoły i porozmawiać z nauczycielami.

20190316 09531620190316 092438

    20190316 09490120190316 101229

20181221 110454„Taka niezwykła noc przypada tylko raz do roku. Przynosi radość i niebiański pokój. Dzieciątko małe w żłóbku już leży. Kto tylko może, do niego bieży….”
W nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przeżywali przedświąteczny piątek. Odbyły się wigilie klasowe zorganizowane wspólnie z wychowawcami klas, z pomocą rodziców. Przygotowane posiłki, śpiew kolęd oraz życzenia z opłatkiem w ręku sprzyjały życzliwej atmosferze oraz integracji zespołów klasowych.
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas najmłodsi uczniowie, którzy podczas apelu wigilijnego przedstawili jasełka pt.: „Ach! Co za noc” przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, króli…Uroku inscenizacji dodała oprawa muzyczna, śpiew pastorałek oraz nutka humoru i współczesności.
W styczniu na przedstawienie jasełkowe do naszej szkoły zaproszono przedszkolaków, a w niedzielę 13 stycznia mogli je obejrzeć wszyscy mieszkańcy na specjalnym występie w kościele parafialnym.

Galeria

IMG 2641W dniu 26 listopada w naszej szkole odbyło się święto"Pluszowego Misia".
Uczniowie z klas I-III SP przynieśli do szkoły w tym dniu swojego ulubionego pluszaka.
Następnie odbyła się prezentacja multimedialna misiów z przeszłości i współczesnych tzn. uczniowie dowiedzieli się o historii Pluszowego Misia jak również poznali bohaterów z bajek, gdzie bohaterami są misie m.in Miś Uszatek, miś Yogi, miś Paddington czy Kubuś Puchatek. Chętni uczniowie podzielili się historią o swoim przyjacielu- misiu.
Nie zabrakło też humoru podczas malowania z zamkniętymi oczami sylwetki misia. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani miodem ,przysmakiem każdego misia.

IMG 2642   IMG 2635  

IMG 3187W piątek 9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 100 urodzinach Polski. Były prezenty, "sto lat" i tort. Każda klasa przybyła na urodziny z prezentami dla Polski. Były one okazją do wykazania się talentem, pomysłowością i kreatywnością. Uczniowie przynosili piosenki, tańce ludowe, wiadomości o Polsce w formie plakatów i prezentacji oraz życzenia urodzinowe. O godzinie 11:11 wspólnie z tysiącami polskich szkół odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na "100 lat niepodległości" wykonaliśmy sto skoków przez skakankę oraz sto podbić piłki. Na koniec odśpiewaliśmy "Sto lat" i częstowaliśmy się fantastycznym tortem. 

Dziękujemy naszym wspaniałym rodziciom za włączenie się w przygotowanie tej imprezy. Przede wszystkim mamom uczniów klasy IV za pyszne pierogi, które degustowaliśmy w ramach poznawania kuchni polskiej, oraz mamom z rady rodziców za rewelacyjny tort urodzinowy!

Galeria 1  Galeria 2

IMG 3046

 Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy w czwartkowy wieczór 8 listopada. Zaprosiliśmy wtedy uczniów, rodziców oraz całą społeczność Kolbuszowej Górnej na wspólne śpiewanie w ramach koncertu pieśni patriotycznych "Z piosenką przez dzieje Polski".Od "Roty", aż po ""Mury" śpiewaliśmy i rozmyślaliśmy o losach Polski, która nie jedan raz traciła swoją wolność. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu; rodzicom, uczniom, rodzeństwu za ten wspólny, ciepły i wzruszający wieczór. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

IMG 2578

W dniu 24 października w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu " W krainie baśni H.CH. Andersena".

Uczniowie klas I-III SP wykonali prace plastyczne - ilustracje wybranej przez siebie baśni Andersena.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce - Gabriela Konefał kl.III
II miejsce- Karolina Fryc kl. II- , Wiktoria Gacek kl.III
III miejsce- Szymon Dec kl.III
Wyróżnienie: Aleksandra Woźniak kl.III, Aleksandra Augustyn kl. III

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki

                                                              IMG 2573