20180928 103934Tegoroczne obchody Święta Patrona Szkoły tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św. w naszym kościele parafialnym, po której nastąpił przemarsz do szkoły. Tutaj miało miejsce długo oczekiwane wydarzenie, a mianowicie otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz samorządowych oraz reprezentanci naszej szkoły na czele z panią dyrektor. Po serii strzałów na bramkę, w której ochoczo wzięli udział zaproszeni goście, wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną. Tam wysłuchaliśmy koncertu piosenek harcerskich i patriotycznych w przepięknym wykonaniu naszego szkolnego chóru. Następnie scenę objęli w posiadanie uczniowie klasy pierwszej. Śpiewali, recytowali, odpowiadali na dziesiątki pytań starszych uczniów i w końcu zasłużyli na złożenie uroczystego ślubowania.

Witamy nowych uczniów w naszym gronie i życzymy im wielu sukcesów i radości w nowym, szkolnym życiu J

 

                                                                                                                                                                

                            
 

IMG 20180517 084804

Karolina Stępień, nasza uczennica z klasy VII okazała się najlepszą recytatorką poezji angielskiej w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego "Młody Recytator - Artysta" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Przedborzu. Karolina ujęła jury przepiękną interpretacją wiersza "The daffodiles", z idealnie dobraną muzyką i rekwizytami. Jej wykonanie wywołało ogromne wzruszenie wśród słuchaczy.

Karolinko, gratulujemy!

 

 

IMG 20180516 145204 BURST216 maja to długo oczekiwany przez uczniów klasy IV i V dzień. Na tę datę zaplanowana była wycieczka obu klas do Krosna i w jego okolice. Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Diedzictwa Szkła. Najpierw zwiedziliśmy całe centrum oraz piwnice pod krośnieńskim rynkiem. Poznaliśmy dzieje tak rozwiniętego tutaj przemysłu szklarskiego, proces produkcji szkła oraz sposoby jego zdobienia. Później wzięliśmy udział w warsztatach. Najpierw każdy z nas wybił sobie pamiątkową szklaną pieczęć,  a następnie spróbowaliśmy swoich sił w malowaniu na szkle. Powstałe piekne obrazki zabraliśmy do domu. Po czasie wolnym spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiedział nam o samym mieście. Po południu wyruszyliśmy w kierunku rezerwatu "Przadki", a ostatnim punktem programu były ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu. 

P104027515 maja po raz piętnasty nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs poświęcony patronowi szkoły pod hasłem "Śladami Szarych Szeregów". Jak co roku, do sprawdzenia swojej wiedzy zgłosili się uczniowie z niemal wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Gościliśmy drużyny ze szkół w Bukowcu, Domatkowie, Kupnie, Weryni, Widełce, Zarębkach oraz nr 2 w Kolbuszowej. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą utworzenia ZHP, tematem tegorocznych zmagań były właśnie początki ruchu skautowego na ziemiach polskich. Mimo wielu zadań o dużym stopniu trudności rywalizacja była bardzo wyrównana. Laureatami konkursu zostały drużyny:

SP nr 2 w Kolbuszowej - I miejsce

SP w Domatkowie - II miejsce

SP w Zarębkach - III miejsce

Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom konkursu, gdyż wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, a drużyny dzieliły bardzo niewielkie różnice punktowe. Dziękujemy opiekunom za wszpaniałe przygotowanie uczniów.

Do zobaczenia za rok!

 

IMG 20180510 124308W dniu 10 maja 2018 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej nastąpiło rozstrzygnięcie oraz nagrodzenie laureatów gminnego konkursu plastycznego pod hasłem Wyjątkowa Kartka urodzinowa dla Polski. Laureatkami konkursu zostały uczennice naszej szkoły - II miejsce zajęła Amelia Bebło, a III Wiktoria Dębiak, obie z klasy VI.

Gratutulujemy!

P104021923 marca został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy dla klas II – III pt. „Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”. Wzięło w nim udział 20 uczniów. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa oraz wyłonienie najlepszych czytelników. Oto zwycięzcy: I miejsce – Aleksandra Augustyn kl. II, Wiktoria Olszowy kl. III II miejsce – Franciszek Radwański kl. II, Michał Surowiec kl. III III miejsce – Lena Łagowska kl. II, Dominika Surowiec kl. III Wyróżnienia: Wiktoria Gacek, Lilianna Majerov, Dawid Brożyna – kl. II Emilia Bebło, Anna Szalony, Maciej Gunia, Kacper Stępień, Filip Starzec – kl. III Udział: Gabriela Konefał, Adrian Sitarz, Kamil Pyryt, Szymon Dec, Szymon Surowiec, Szymon Wlazło – kl. II
Również uczniowie klasy czwartej brali udział w konkursie czytelniczym pt. „Podróż przez świat” na podstawie książki Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”. Pierwsze miejsce zdobyła Hanna Radwańska, a drugie Mateusz Bogacz.


Gratulujemy zwycięzcom!

Dnia 21 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs „Matematyczny As Czwartych Klas”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych gminy Kolbuszowa: SP Przedbórz, SP Domatków, SP nr 2 w Kolbuszowej, SP nr 1 w Kolbuszowej, SP Bukowiec, SP Werynia, SP Widełka, SP Zarębki i SP Kolbuszowa Górna.
Celem konkursu było poszerzenie i pogłębienie wiadomości i umiejętności matematycznych uczniów oraz wyłonienie talentów w tej dziedzinie. Uczniowie rozwiązywali zadania w pięciu konkurencjach: zadania zamknięte, zadania tekstowe, krzyżówka, figury geometryczne oraz skala i plan. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce - Eryk Wójcicki SP nr 1 w Kolbuszowej
II miejsce - Paweł Starzec SP Przedbórz
III miejsce - Maciej Słotwiński SP Przedbórz

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Gunia, który zajął szóste miejsce oraz Natalia Kurda. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

IMG 20180317 091236W sobotę 17 marca gościliśmy przedszkolaków, którzy od września chcieliby rozpocząć naukę w naszej szkole. Mimo niesprzyjającej pogody przybyli do nas wraz ze swoimi rodzicami i często rodzeństwem. Nasi uczniowie pokazali im czego i w jaki sposób się uczą, jak się bawią i spędzają czas w szkole. Nasi goście mogli poznać szkołę, sale lekcyjne, świetlicę i wszystkie zakamarki. Mieli możliwość poznać i porozmawiać z nauczycielami, a przede wszystkim poznać przyszłą wychowawczynię pierwszaków – Panią Genowefę Frankiewicz. To właśnie pod jej kierunkiem klasa III wystąpiła z ciekawym przedstawieniem o „dorastaniu” od bajek do szkoły. W różnych sala przedszkolaki poznawały tajniki szkolnego życia: były doświadczenia fizyczne i chemiczne, układanki i klocki logiczne, zabawy przy tablicy interaktywnej i w pracowni komputerowej oraz wspólne śpiewy. Mogli również spróbować swoich sił w przygotowaniu palmy wielkanocnej, do czego zapraszali nasi harcerze.
Okazało się, że we wrześniu dołączą do nas rozśpiewane, wesołe i ciekawe świata pierwszaki.   

    Galeria

IMG 20180308 101144

8 marca w naszej szkole zrobiło się kolorowo za sprawą wiosennych tulipanów, którymi nasi uczniowie obdarowywali swoje panie i koleżanki. Kwiatów było całe mnóstwo, a oprócz nich słodycze, słodycze i….słodycze. Chłopcy z klasy IV postanowili świętować całą lekcję i zaprosili swoje koleżanki na pizzę. Była pyszna.

W naszej szkole nie tylko uczymy się, ale również bawimy. Ostatnio dzięki występom artystów z cyrku "Szok", który oglądaliśmy wspólnie z przedszkolakami i rodzicami. A oto niektóre cyrkowe atrakcje