IMG 20171130 165558Tradycyjnie 30 listopada i tradycyjnie z gośćmi ze szkoły w Bukowcu, nasi uczniowie świętowali wieczór andrzejkowy. Można było poznać swoją przyszłość w salach wróżb, potańczyć, wziąć udział w konkursach, zjeść pyszne ciasteczko upieczone przez naszych harcerzy i świetnie się bawić. Z czego oczywiście wszyscy chętnie skorzystali. 

Galeria zdjęć

IMG 20171130 103157My to już wiemy! A dokładnie wiedzą to uczniowie klasy IV i VI, którzy wyprawili się do kolbuszowskiej filli Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, żeby poznać tę alternatywną formę czytania. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny.My poznaliśmy historię dziecka, które ogląda świat i zastanawia się co trzeba w nim zmienić. Ponadto zwiedziliśmy bibliotekę, poznaliśmy zasady katalogowania zbiorów oraz wyszukiwania interesujących nas książek. 

IMG 20171201 094734W zeszłym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej zorganizowała kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły. W grupie starszej bezkonkurencyjne okazały się nasze uczennice z klasy VII. Angelika Woźniak zajęła I miejsce, a Karolina Stępień III.

Gratulujemy!

 

mm28 listopada rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów klas I – III SP.
Na konkurs wpłynęło 21 prac. Prace były wykonane w formie płaskiej różnymi technikami.
Wybór nie był łatwy, gdyż wszyscy uczniowie bardzo starannie i precyzyjnie wykonali portrety swoich ulubieńców. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody .
Komisja przyznała nagrody następującym uczniom: 

Klasa I

I miejsce- Aleksandra Wożniak
II miejsce- Otylia Koczot
III miejsce - Antonina Bebło
Wyróżnienie – Karolina Fryc

Klasa II
I miejsce- Lilianna Majerov, Dawid Brożyna
II miejsce- Lena Łagowska, Gabriela Konefał
III miejsce- Adrian Sitarz, Szymon Surowiec, Kamil Pyryt
Wyróżnienie – Wiktoria Gacek, Franciszek Radwański, Aleksandra Augustyn

Klasa III
I miejsce - Julia Pawlak
II miejsce- Michał Surowiec
III miejsce- Milena Wąsik
Wyróżnienie- Anna Wiktor

Za udział w konkursie- Wiktoria Olszowy

Gabriela Sudoł

Gratulujemy!
Wszystkie prace można podziwiać w świetlicy szkolnej.

 

6W dniach 3-4 listopada harcerze z naszej 3 DH wybrali się na biwak hufca do Momotów Górnych, urokliwej miejscowości położonej w Lasach Janowskich. Na miejscu po zakwaterowaniu odbył się powitalny kominek, a później poszliśmy spać. W nocy było baaardzo zimno, ale mimo to, rankiem wstaliśmy uśmiechnięci i gotowi do wędrówki. Najpierw czekał nas kilkukilometrowy marsz z opowieściami o partyzantach, którzy podczas wojny działali w tej okolicy. Następnie wykazaliśmy się talentem kulinarnym i w tych plenerowych warunkach ugotowaliśmy dla wszystkich 60 osób, wieeelki kocioł pysznej zupy. W nagrodę zdobyliśmy sprawność "kuchcik". Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy przez ciemny las na grę terenową. Na zakończenie,z bolacymi nogami, zasiedliśmy do pożegnalnego ogniska. Przyjechał nasz autobus i wyruszyliśmy w drogę do domu. Nigdy nie zapomnimy tej wspaniałej przygody!

33

55biwak2dh Amelia Bebło

 

 

 

 

 

22

biw1

P1030984

 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Ewy Jóźwik. Występ rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie w montażu słowno - muzycznym przedstawili drogę Polaków w walce o odzyskanie niepodległości od ostatniego rozbioru, aż do roku 1918. 

Po występie Pani dyrektor wyróżniła uczniów, którzy brali uział w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym z okazji Święta Niepodległości.

IMG 20171106 WA00003 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Konkurs był elementem obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Kurda i Hania Radwańska z klasy IV jako zespół oraz solistka - Magdalena Surowiec z klasy VI. Madzia zdążyła nas już przyzwyczaić do swoich sukcesów muzycznych. Także tym razem nie zawiodła i wyśpiewała II miejsce w kategorii soliści klasy IV -VII. Natomiast nasze nowicjuszki zostały nagrodzone wyróżnieniem w kategorii zespół. Na podkreślenie zasługuje fakt, że kategoria wiekowa wśród zespołów obejmowała uczniów od szkoły podstawowej, aż po średnią.  

Dziewczyny - byłyście świetne !

zadW Dzień Zaduszny na cmentarzu parafialnym w Kolbuszowej miały miejsce Harcerskie Zaduszki. W strugach deszczu nasi harcerze wraz z harcerzami z innych drużyn Hufca Kolbuszowa modlili się za zmarłych ze swoich rodzin, wszystkich poległych spoczywających na kolbuszowskim cmentarzu oraz wspominali harcerzy, którzy odeszli na Wieczną Wartę.

Dziękujemy dh Ani, Karolinie i Klaudii za służbę!

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy dla poszkodowanej w pożarze rodziny z Weryni. 

 

Samorząd Uczniowski

P1030946W pechowy piątek 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Główna uroczystość miała miejsce o godzinie 11.00, ale już od rana szkolnymi korytarzami przemykali uczniowie chowając pod kurtkami piękne, kolorowe kwiaty.

Uroczystą akademię przygotowała klasa IV z wsparciem kilku koleżanek z klasy VII. Rozpoczęło się trochę dziwnie, bo oto na szkolnym korytarzu, podczas przerwy stanęła grupa uczniów ubranych w codzienne, szkolne stroje. Szybko jednak okazało się, że i oni pod szarymi bluzami coś chowają - eleganckie, galowe stroje, tak adekwatne do tej szkolnej uroczystości. Wierszami, żartami i pięknym śpiewem wywołali radość i wzruszenie wśród widzów. 

Z życzeniami tego dnia śpieszyli nie tylko uczniowie i rodzice. Pani dyrektor odczytała niektóre życzenia, jakie dotarły do nas pocztą; od władz i instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. Tradycyjnie, na zakończenie uroczystości nauczycielom i pracownikom szkoły zostały wręczone nagrody Dyrektora Szkoły. 

Nagrodzonym gratulujemy, a uczniom dziękujemy za piękne świętowanie!

 

P1030941P1030944P1030948P1030951